سئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟

سئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟

سئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟

در مقالات قبلی ، از سه رکن اساسی سئو سایت صحبت کردیم . On page SEO یا سئو داخلی ، Technical SEO یا سئو فنی و Off page SEO یا سئو خارجی سایت. دو بخش اول را به طور کامل بررسی کرده و فاکتور های آن ها را نام بردیم. حال و در مقاله سئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟ به بررسی رکن آخر سئو و بهینه سازی سایت می پردازیم.

سئو خارجی به فعالیت های خارج از سایت ، که به منظور بهبود رتبه سایت انجام می شود ، اشاره دارد. اگر به درستی سئو خارجی را به کار بگیرید می توانید به میزان قابل توجهی رتبه سایت خود را بالا ببرید و بالعکس. در صورتی که در به کار گیری آن موفق نشوید ، می توانید منجر به آسیب های جدی به سایت خود و پایین آمدن رتبه وب سایت شوید.

سئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟

فاکتور های اصلی در Off-page SEO :

اگر بخواهیم به ترتیب اهمیت ، فاکتور ها را بررسی کنیم ، ترتیب بندی بدین صورت است :

1 . بک لینک

2 . بازاریابی شبکه های اجتماعی

3 . برند سازی

 4 . یاد گیری و آموزش سئو

بک لینک چیست ؟

اصلی ترین راه برای بهبود سئو خارجی سایت ، استفاده درست از لینک هاست. لینک دهی درست ، باعث دسترسی هر چه بهتر خزنده های گوگل به وب سایت و مطالب آن می شود ، که در مراحل ایندکس و رتبه بندی سایت تاثیر به سزایی دارد.

لینک ها را می توان به چند نوع تقسیم کرد :

لینک های طبیعی : در صورتی که محتوای سایت از کیفیت بالایی برخوردار باشد و یا در صورت برند بودن ، به سایت داده می شود و نمی توان آن را ساخت.

لینک های دستی : معمولا توسط مدیر سایت و به منظور بهبود وضعیت سئو سایت ، در وب سایت تعبیه می شوند. لینک های دستی را می توان به چند روش به کار گرفت : درخواست بک لینک از سایت های مرتبط با موضوع وب سایت ، دریافت بک لینک از دایرکتوری های مربوط به سایت هدف ، آگهی در سایت های خبری و تفریحی بزرگ و معتبر و …

کیفیت یا تعداد؟

باید گفت که در هیچ مبحثی از سئو کیفیت نباید قربانی کمیت شود. در بک لینک نیز به همین صورت است. بهتر است لینک های با کیفیت و از سایت های معتبر بگیرید ، هر چند که تعداد آن ها کم باشد. تعداد بک لینک ها هر چقدر هم که زیاد باشد ، تاثیر مثبتی بر سایت ندارد مگر آن که به یکی از فاکتور های زیر مجهز باشد :

سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید از محبوبیت بالایی برخوردار باشد

از وب سایتی بک لینک بگیرید که با مطالب وب سایت شما مرتبط باشد

متن لنگر یا Anchor Text برای خزنده های گوگل اهمیت بالایی دارد

اعتبار بک لینک ها و سایت های که از آن ها بک لینک دریافت می کنید

در صورتی که بک لینک های دریافتی شما ، از این فاکتور ها برخوردارند ، پس استفاده هر چه بیشتر از آن ها ، سایت شما را به رتبه های بالاتری می رساند. اما اگر چنین شرایطی را دارا نیستند ، آن ها را فراموش کنید.

مقالات

Off-page SEOسئو خارجیسئو خارجی ( Off-page SEO ) چیست ؟سئو داخلیسئو فنی

مهدیه کوچکیمشاهده نوشته ها

مهديه كوچكي هستم ، فارغ التحصيل رشته حسابداري ، نويسنده رمان و مسلط به زبان تركي استانبولي ، از سال 1398 به سئو علاقه مند شده و در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده ام . بسیار خرسند میشوم با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت محتوا ها یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *