سئو محلی چیست؟

سئو محلی چیست؟

سئو محلی چیست؟ سئو محلی یا local seo را می توان یکی از گام های مهم در بهینه سازی سایت دانست. چرا؟ در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

امروزه و با گسترش کسب و کار های اینترنتی ، جامعه آماری بسیار گسترش یافته است. برای این که بخواهیم محصول یا خدماتی را ارائه کنیم ، باید جامعه آماری که در نظر داریم را محدود تر کنیم. چرا که در این صورت تمرکز و رسیدگی به آن ساده تر و با کیفیت تر است. اگر بخواهیم مثالی ملموس تر به کار ببریم ، می توانیم بگوییم که تمام جامعه آماری را یک کشور در نظر بگیرید. اگر شما صاحب یک کسب و کار باشید ، بهترین روش برای ارائه بهتر کالا و خدمات و کسب سود ، تمرکز بر شهری است که در ان مشغول به فعالیت هستید. نه همه کشوری که شاید بعضی از شهر های آن را حتی یک بار هم ندیده اید.

سئو محلی چیست؟

لوکال سئو چیست؟

لوکال سئو دقیقا به همین معناست. که شما تمرکز خود را بر روی محلی که در آن فعالیت دارید بگذارید ، نه مکان هایی که حتی اگر بخواهید هم توانایی دسترسی و ارائه خدمات به آن را ندارید. تصور کنید که شما در کرج یک فروشگاه موبایل و تجهیزات دارید. و برای جلب مشتری و کسب سود بیشتر ، از طریق سایت های اینترنتی نیز فعالیت می کنید. در همین زمان شخصی برای خرید موبایل ، در مرورگر ها عبارت ” فروشگاه موبایل و تجهیزات در کرج ” را سرچ می کند. کاربر برای آن که بهتر بتواند به نتایج مورد هدف خود دسترسی پیدا کرده و از میان تمامی پیشنهادات مرورگر بهترین آن ها را انتخاب کند، با ذکر نام مکان جغرافیایی خود، تعداد پیشنهادات را از میان تمام فروشگاه های موبایل در ایران ، به فروشگاه های موبایل در کرج کاهش خواهد داد.

اگر شما بر سئو محلی وب سایت خود تمرکز کرده و آن را پیشرفت دهید ، می توانید در میان پیشنهادات مرورگر برای کاربر قرار بگیرید. و این یک گام بسیار مهم است. چرا که امروزه درصد بالایی از کاربران ، برای صرفه جویی در وقت و هزینه از جست و جوی محلی استفاده می کنند.

تکنیک های لوکال سئو:

استفاده از گوگل مپ و قرار دادن ادرس و اطلاعات دقیق از کسب و کار خود و مکان آن که باید در فهرست مکان های گوگل ثبت شود.

به کار گیری کلمات کلیدی مهم و خاص که مورد استفاده کاربران بوده و همچنین در کسب و کار شما هم رایج باشد.

راه اندازی صفحه های که اطلاعاتی از خود و کسب و کارتان در آن قرار داده اید تا کاربر بتواند در صورت نیاز با شما ارتباط برقرار کند.

سایت هایی وجود دارند که برای معرفی و بررسی کسب و کار ها ایجاد می شوند. به اینگونه سایت ها دایرکتوری می گویند و شما باید سایت خود را در دایرکتوری های ترجیحا معروف ثبت کنید.

راهکار های دیگری نیز در سئو محلی وجود دارد و هرکدام به نوبه خود به پیشرفت آن کمک می کنند. اما نکته اصلی به کار گیری اصل لوکال سئو می باشد.

مقالات

local seolocal seo چیست؟سئو محلیسئو محلی چیست؟لوکال سئولوکال سئو چیست؟

مهدیه کوچکیمشاهده نوشته ها

مهديه كوچكي هستم ، فارغ التحصيل رشته حسابداري ، نويسنده رمان و مسلط به زبان تركي استانبولي ، از سال 1398 به سئو علاقه مند شده و در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده ام . بسیار خرسند میشوم با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت محتوا ها یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *