کدنویسی مجدد سایت

کدنویسی مجدد سایت

منظور از کد نویسی مجدد ، در واقع بازسازی سایتی که از قبل طراحی شده می باشد و با طراحی سایت کاملا تفاوت دارد که بعضا به آن ریدیزاین یا redesign نیز گفته می شود. دلایل بسیاری زیادی برای کد نویسی مجدد یا ریدیزاین وجود اما لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای بازسازی باید همه جوانب را سنجید چرا که راه برگشتی وجود نخواهد داشت.

کدنویسی مجدد سایت

ریدیزاین که گاها بازسازی ، کد نویسی مجدد  و یا باز طراحی سایت نیز گفته می شود. به معنای طراحی دوباره ی سایت و ایجاد تغییر و تحولات کثیر در آن می باشد. سایت های مختلف به دلایل زیادی دست به ریدیزاین میزنند که تعدادی از آنها به شرح زیر است :

  • قدیمی بودن سایت :

قدیمی بودن سایت : سایت ها از نظر کد نویسی احتیاج به بازسازی دارند. چرا که با پیشرفت تکنولوژی سایت ها از ابتدا بصورت ریسپانسیو طراحی می شوند ولی چند سال پیش هر سایتی برای نمایش صحیح در نمایشگر ها با سایز کوچکتر ( برای مثال نمایشگر گوشی موبایل) ملزم به طراحی چندین قالب متناسب با نمایشگر های مختلف بودند به همین دلیل طراحی مجدد و ریسپانسیو سایت نیز می تواند یکی از علل احتیاج به کد نویسی مجدد باشد.

  • طراحی گرافیکی :

مسلما بعد از گذشت چند سال ، طراحی نیز پیشرفته شده و شکل و نمای سایت های جدید نیز بسیار شیک تر و لوکس تر از قبل شده اند. در این میان سایت های قدیمی که بعضا دارای اعتبار بیشتری نسبت به سایت های جدید هستند ، بخاطر کلاسیک به نظر رسیدن نمای سایت دچار افت نرخ تبدیل و صعود نرخ پرش می شوند ! از طرفی حجم و سایز قالب های جدید طراحی شده نسبت به قالب های قدیمی کمتر و بهینه تر بوده که خود عاملی اساسی در سرعت لود سایت و صد البته کسب رتبه ی مناسب از موتور های جست و جو می باشد.

  • تغییر ماهیت فعالیت :

بعضا با تغییر فعالیت و ماهیت آن نیز نیاز به حذف برخی از قسمت ها و امکانات سایت و همچنین اضافه کردن بخش ها و امکانات جدید می شود. برای مثال هلدینگی که تا به امروز مشغول به واردات و صادرات بوده است تصمیم به متوقف کردن بخش صادرات گرفته و نیاز دارد تا این بخش و خدماتش را از روی سایت نیز حذف کند. و یا بر عکس کسب و کار و شرکتی تصمیم به گسترش دادن دامنه ی فعالیت های خود گرفته و اگر تاکنون فقط صادرات انجام می داد ، الان قصد شروع واردات را نیز دارد و نیاز به ایجاد تغییرات مناسب ، طراحی المان ها و امکانات جدید برای سایت خود دارد !

  • تغییر برند یا Rebranding:

اگر شرکت ، فروشگاه و یا موسسه ای تصمیم به تغییر برند بگیرد ، اولین چیزی که به آن احتیاج دارد ریدیزاین کامل سایت می باشد. چرا که به دنبال تغییر برند ، لوگو ، کانسپت ، اسم تجاری به کار رفته در همه ی نقاط سایت و…. همگی احیتاج به طراحی دوباره خواهند داشت. قبل از هر چیزی باید لوگوی جدید طراحی شده و کانسپت مشخص شود. چرا که سایت و قالب آن از نظر رنگ بندی و صفحه آرایی کاملا باید مطابق با لوگو و کانسپت طراحی شود. منظور از کانسپت رنگ بندی اصلی شرکت و تم لوگو می باشد که رابطه ی مستقیمی با ماهیت فعالیت شرکت خواهد داشت.

  • برند سازی :

اگر تا به امروز کسب و کار کوچکی داشته و با یک سایت معمولی در حال فعالیت بوده اید ، اما اکنون قصد برند سازی دارید ، باز هم اولین قدم طراحی یک برند و لوگوی زیبا و به دنبال آن ، کد نویسی مجدد و بازسازی سایت دقیقا مطابق با آن می باشد. البته لازم به ذکر است که برند سازی از صفر ، بعد از طراحی و دیزاین در مرحله ی دوم به دیده شدن و شناخته شدن احتیاج دارد که تنها و تنها از طریق بهینه سازی و سئویی قوی امکان پذیر خواهد بود. اما جای نگرانی در این مورد وجود ندارد زیرا یکی از تخصص های علاءالدین سئوی سایت ها و نشان دادن شما در صفحه ی اول گوگل می باشد ! عوامل بسیار زیادی در سئوی سایت ها موثر است که برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به بخش سئوی سایت مراجعه کنید.

  • طراحی ui / ux :

یکی از مسائلی که قبل از طراحی سایت باید به آن توجه شود و در اکثر مواقع نمی شود ، طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری می باشد. این دو با هماهنگی هم یک استراتژی قوی برای طراحی سایت ساخته که بدین طریق بتوانند تعاملی مناسب بین کاربر و سایت ایجاد کرده و از آن یک مشتری ثابت بسازند ! که این تعامل را با طراحی گرافیکی زیبا ( از نظر روانشناسی و با توجه به گروه مخاطبان شما) و همچنین ایجاد دسترسی های مناسب ، سهل کردن کار با سایت و … انجام می دهند.

  • بهبود کاربر پذیری و مشتری بیشتر :

اگر بیش از 3 سال از طراحی سایت بگذرد ، سایت از نظر موتورهای جست و جو قدیمی تلقی شده و همانند اوایل بروز و فعال بنطر نخواهد رسید ! از طرفی هر ساله با پیش تکنولوژی و متد های کد نویسی جدید ، روش های جدیدی برای بهینه کمتر کد های سایت ، کمتر کردن حجم آنها و در حال بالا بردن کاربرد آنها بوجود می آید که استفاده از آنها به پیشرفت سایت شما و کسب رتبه ای بهتر و در نتیجه دیده شدن و جذب مشتری بیشتر کمک شایانی خواهد کرد.

پس نتیجه میگیریم که بازسازی و ریدیزاین سایت باید با هدف مشخص و دلایل محکم صورت گیرد در غیر این صورت مثمر ثمر واقع نشده و به هدر رفتن سرمایه و زمان شما می انجامد ! همچنین صحیح و اصولی شکل گرفتن آن نیز از مهم ترین موارد در این زمینه می باشد. چرا که اگر بدست افراد متخصص صورت نگیرد ، تمامی اطلاعات سابق و فعلی شما از دست رفته ، اعتبار سایت نیز صفر شده و همه چیز همانند یک شروع دوباره و روز اول خواهد بود ! اما برای شناسایی و تشخیص یک شرکت معتبر و متخصص قبل از هر اقدامی لازم است تا مجوز های آن را مورد بررسی قرار دهید و نزدیکی شرکت به محل سکونت شما به هیچ وجه ملاک مناسبی برای انتخب شرکت و سنجش آن از نظر اعتبار و تخصص نخواهد بود !

پردازش هوشمند علاءالدین

پردازش هوشمند علاءالدین بعنوان با دریافت مجوز های لازم از سوی : اتحادیه ی کشوری کسب و کارهای اینترنتی ، نماد اعتماد الکترونیکی یا به اختصار (e  نماد) ، انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، نشانه ملی ثبت رسانه های دیجیتال، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین بانک های ملی ، ملت ، سپهر و… بعنوان یکی از معتبر ترین مجموعه ها در سراسر ایران و همچنین کشور هایی چون ترکیه ، اربیل و انگلستان در حال ارائه خدمات در این زمینه میباشد. اگر هنوز هم نمیدانید که آیا واقعا سایت شما به ریدیزاین یا کد نویسی مجدد احتیاج دارد یا خیر ؟ میتوانید با گروه مشاوران مجموعه علاءالدین تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان و تخصصی ما بهره مند شوید !