On-page SEO

On-page SEO چیست؟

برای پاسخ به سئوال On-page SEO چیست؟ باید با سه رکن اصلی سئو سایت آشنا شوید.

On-page SEO یا سئو داخلی

Technical SEO یا سئو فنی

Off-page SEO یا سئو خارجی

سئو داخلی سایت یا On-page SEO به اقداماتی گفته می شود که درون سایت و برای بهبود ارتباط با کاربر و مرورگر انجام می شود. و به نسبت دو بخش دیگر ، تاثیر بیشتری بر رتبه بندی مرورگر ها دارد.

On-page SEO

سئو داخلی سایت مراحل متعددی دارد اما نمیتوان دقیقا گفت که گوگل به کدام یک از این مراحل اهمیت بیشتری می دهد:

تگ عنوان صفحه:

یکی از مهم ترین عوامل سئو داخلی ، تگ عنوان است. سعی کنید از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان استفاده کنید. کلمات کلیدی مترادف را به کار ببرید. از عنوان های تکراری تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید. همچنین کلمات کلیدی طولانی ، می توانند در سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر فراوان داشته باشند.

آدرس صفحه:

آدرس صفحه به نوعی به کاربر اطلاع می دهد که در محتوای پیش رو در چه موردی بحث شده ، پس از طولانی کردن آن بپرهیزید. آدرس ها هرچه متمرکز تر باشند کارآمد تر هستند. سعی کنید کلمه کلیدی مرتبط را در ابتدای تگ قرار دهید و آدرس را بر کلمه کلیدی خود متمرکز کنید.

سر تیتر مناسب:

استفاده از سرتیتر های مناسب به کاربران این امکان را می دهد که زمان خود را صرف خواندن مطالبی کنند که می خواهند. اگر شما تمام متن یک محتوا را بدون هیچ  سر تیتر خاصی بنویسید ، مطمئن باشید که کاربر پس از مدت کوتاهی سایت را ترک کرده و هرگز بر نمی گردد.

فرم های محتوا:

تهیه محتوای تماما متنی می تواند هم برای محتوا نویس و هم برای کاربران سایت خسته کننده باشد. پس سعی کنید از انواع فرم های محتوا مانند ویدئو ، عکس ، صوت و متن بهره بگیرید. تا میزان جذب کاربر و مدت زمانی که کاربران در سایت شما می مانند بالاتر برود.

پاراگراف اول:

وجود کلمات و عبارات کلیدی در اولین پاراگراف از محتوای سایت شما ، یکی از واجبات سئو داخلی است. یکی از عواملی که می تواند کاربر را در سایت شما ماندگار کند ، کیفیت و نوع بیان شما در 100 تا 150 کلمه اول محتوا است. پس استفاده از کلمه کلیدی در این بخش و به منظور تعیین موضوع محتوا ، ضروری می باشد.

دیزاین سایت:

این که ما به بیان کامل برخی مباحث مانند کلمات کلیدی و کیفیت محتوا می پردازیم و از شما می خواهیم که به شدت بر آن ها تمرکز کنید. بدین معنا نیست که ظاهر و دیزاین پیج اهمیتی ندارد و می توانید از آن ساده بگذرید. مطمئن باشید که ظاهر نا میزان و شلختگی پیج ، تمرکز کاربران را از بین برده و آن ها را اذیت می کند.

عوامل دیگری نیز بر سئو داخلی تاثیر گذارند که سعی می کنیم تا در مقالات دیگر و در روز های آتی به بیان و بررسی کامل آن ها بپردازیم. اما این نکته شایان ذکر است که باید سه اصلی که در ابتدای مقاله نام بردیم را هم گام با یکدیگر پیش ببرید تا سایت خود را با موفقیت بهینه سازی کنید. یرای مشاوره جهت بهینه سازی هرچه بهتر وب سایت خود ، می توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات

On-page SEOOn-page SEO چیست؟بهینه سازی سایتسئو داخلیسئو داخلی سایتسئو و بهینه سازی

مهدیه کوچکیمشاهده نوشته ها

مهديه كوچكي هستم ، فارغ التحصيل رشته حسابداري ، نويسنده رمان و مسلط به زبان تركي استانبولي ، از سال 1398 به سئو علاقه مند شده و در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده ام . بسیار خرسند میشوم با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت محتوا ها یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *