امتیاز اعتماد گوگل یا Google Trust Rank

امتیاز اعتماد گوگل یا Google TrustRank

امتیاز اعتماد گوگل یا Google TrustRank

یکی از اصلی ترین فاکتور ها برای بالا رفتن رتبه سایت شما در موتور جست و جوی گوگل ، جلب اعتماد گوگل است. وقتی در وب سایت خود مطلبی را بار گذاری می کنید ، ربات ها و خزنده های گوگل به بررسی محتوا و لینک ها می پردازند. الگوریتم ها و فاکتور های بسیاری برای ربات ها و خزنده ها تعیین شده که در واقع معیار های سنجش کیفیت محتوا هستند. اگر محتوا و وب سایت بتوانند از این فیلتر ها با موفقیت عبور کنند ، در واقع امتیاز اعتماد گوگل یا Google TrustRank را به دست آورده اند که یک گام بسیار بزرگ برای بالا بردن رتبه سایت در موتور جست و جو است. و این اطمینان را ایجاد می کند که وب سایت اسپم و متقلب نیست و می توان به آن اعتماد کرد.

امتیاز اعتماد گوگل یا Google TrustRank چیست؟

روش هایی برای اندازه گیری TrustRank  وجود دارد که ما MozTrust را به شما پیشنهاد می کنیم. در این سایت به لینک های سایت شما اعدادی داده می شود که بیانگر اسپم بودن یا قابل اعتماد بودن سایت شماست. این اعداد از 1 شروع می شوند. عدد 1 سایت را کاملا اسپم معرفی می کند و هرچه این امتیاز بالا تر برود ، میزان اعتماد به سایت شما نیز بالا تر می رود. شما می توانید از سایت Moz اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

از روش های بهبود امتیاز اعتبار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لینک دادن به سایت های معتبر:

یکی از راهکار های سئو on-page همین لینک دادن به سایت های معتبر است. چرا که تاثیر مستقیم بر بالا رفتن رتبه و کیفیت سایت شما دارد. به علاوه این که مورد توجه گوگل نیز هست. پس بهتر است حتما این روش را اعمال کنید.

اعتبار مطالب خود را تضمین کنید:

این که شما در وب سایت خود از منابع معتبر استفاده کنید ، علاوه بر کاربران ، برای گوگل نیز امر بسیار مهمی است. پس از منابع غیر معتبر بپرهیزید. می توانید در انتهای مطالب خود منابع معتبری که به آن ها مراجعه کردید را ذکر کنید.

هرچه نرخ پرش کمتر ، اعتماد گوگل بیشتر:

باید تلاش کنید که کاربران را در سایت خود نگه دارید. هرچه کاربر مدت زمان طولانی تری در سایت شما بماند ، برای گوگل به این معناست که سایت شما از مطالب مفیدی تشکیل شده که کاربر را مجاب به ماندن در سایت و خواندن مطالب بیشتر می کند.

سایت خود را مانند یک برند جلوه دهید:

با بکار گیری روش هایی همچون انتخاب درست نام دامنه ، ایجاد صفحه درباره ما ، فعالیت در اپلیکیشن های اجتماعی و ایجاد اکانت برای خود ، به گوگل این پیام را میدهید که شما یک برند معتبر هستید و باید به شما توجه کند.

همانطور که گفتیم کسب TrustRank برای سایت ها بسیار نکته قابل توجهی است. اما ممکن است اجرایی کردن روش های آن سخت و پر زحمت به نظر آید. در صورتی که نمی خواهید شخصا این مراحل را طی کنید ، می توانید با ما تماس بگیرید و سایت خود را به پردازش هوشمند علاءالدین بسپارید.

مقالات

TrustRankاعتماد گوگلامتیاز اعتماد گوگلامتیاز اعتماد گوگل یا Google TrustRankبهبود امتیاز اعتبارجلب اعتماد گوگل

مهدیه کوچکیمشاهده نوشته ها

مهديه كوچكي هستم ، فارغ التحصيل رشته حسابداري ، نويسنده رمان و مسلط به زبان تركي استانبولي ، از سال 1398 به سئو علاقه مند شده و در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده ام . بسیار خرسند میشوم با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت محتوا ها یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *