گوگل ادوردز

گوگل ادوردز

شرکت گوگل به منظور تسهیل فعالیت کاربران خود، سیستمی تبلیغاتی را تحت عنوان گوگل ادوردز (Google adwords) طراحی و تعبیه کرد که استفاده از آن هم برای تبلیغ کنندگان و صاحبان مشاغل و هم برای کاربران و مشتریان، مزایایی را به همراه دارد. این سیستم با به کار گیری ابزار ها و سایت های گوگل، تبلیغات تبلیغ کنندگان را، مرتبط با کلمات کلیدی جست و جو شده توسط کاربران و مشتریان، در اختیار آن ها قرار می دهد. این روش یکی از متداول ترین روش های تبلیغات است و از ضوابط خاصی برای نشان دادن تبلیغات از میان تمام پیشنهاد های مرتبط ، پیروی می کند.

گوگل ادوردز
چگونگی تبلیغات در گوگل ادوردز

چگونگی تبلیغات در گوگل ادوردز

برای تبلیغات در گوگل ادوردز دو راه وجود دارد که شما می توانید بنا بر شرایط و علایق خود، یکی از این دو روش را انتخاب کنید. در روش اول شما می توانید یک حساب کاربری گوگل ادوردز بسازید؛ لازمه ی این کار یادگیری و آموزش کار با گوگل ادوردز می باشد. پس از تسلط بر گوگل ادوردز، تبلیغات و مدیریت حساب به عهده ی شماست.

اما ممکن است به هر دلیلی شما شرایط و یا تمایل برای مدیریت حساب خود را نداشته باشید؛ در این صورت می توانید از روش دوم استفاده کنید. یعنی سپردن مدیریت تبلیغات خود به افراد متخصص. برای این کار کافیست با ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از گوگل ادوردز

افزایش بازدید

وجـــــــود ویژگی RLSA در ادوردز به شما این امکان را میـــدهد گزینه های سرچ خود را برای رویت کاربران گسترش دهید.

بازاریابی مخاطبین

راه های تاثیر گذاری بر کاربران بازاریابی مجدد است و تبلیغات آن می تواند همانند کاربرد سایت نیز در نظر گرفته شود.

 سریع‌تر از سئو

از مهمترین مزایای ادوردز ، کسب رتبه های برتر در کمترین زمان ممکن است ، با این روش به راحتی میتوانید دیده شوید.

برنامه ریزی

پیک زمانی مشتریان شما از طریق گوگل به راحتی آنالیز می شود ، بنابراین تبلیغات 24 ساعته در گوگل مناسب شما نیست.

افزایش آگاهی برند

تبلیغ دیجیتال به خصوص گوگل ادوردز حوزه ی وسیعی برای رساندن پیام تبلیغاتی مبلغان برای کاربران آنها ایجاد می کند.

معایب استفاده از گوگل ادوردز

پیچیدگی یادگیری و کار با گوگل ادوردز

ممـــکن اســـت که راه اندازی این سیــستم آسان دیده شود، اما برای حرفـه ای شدن و تسلــط برای کار با آن، نیـــاز به کسب تجربه و آزمایش های بسیار در بخــش های مختـــلف گـــوگــــل ادوردز اســت.

توقف در صورت عدم پرداخت هزینه

در صورت عدم پرداخت هزینه تبلیغات، سیستم بلافاصله تبلیغات شما  را از گوگل حذف می کند. بنابراین پس از پایان بودجه اولیه، هیچ دلیلی برای تاخیر در پرداخت وجه تبلیغات در گوگل قابل قبول نیست.

خطرات انتخاب کلید واژه اشتباه

بسیار مهم است که کلید واژه ها به درستی انتخاب شود زیرا در عکس این حالت تبلیغات شما سودی نخواهد داشت. برای جلوگیری از این اشتباه، بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

آیا گوگل ادز کارساز است؟

سئوال اصلی و مهم برای تمام تبلیغ کنندگان همین است. در پاسخ باید گفت همانند همه ی سیستم ها، در صورتی که تنظیم، راه اندازی و مدیریت تبلیغات دقیق و درست انجام شوند کارساز و مفید خواهد بود.
موارد بسیاری در کارساز بودن تبلیغات ادوردز تاثیر گذار هستند. برای مثال انتخاب کلمات کلیدی درست، سرمایه گذاری مناسب برای هر کلمه، سیاست های به جا برای هدف قرار دادن کاربران، جذاب بودن بنر ها و تبلیغات، دسترسی و انتقال بی دردسر کاربران به صفحات مورد نظر، و اجرای سیاستی درست و کار آمد در وب سایت. گفتنی است که در صورت اجرای نا مناسب هر یک از موارد بالا می توان به سایت و کسب و کار زیان وارد کرد یا حداقل مانع از کسب سود شد. بنابراین برای بعضی افراد این تصور پیش می اید که ادوردز نا کارآمد است اما پیشنهاد ما به این افراد، مراجعه به متخصصین ادوردز و مشاهده ی موفقیت این سیستم ( در صورت استفاده درست) می باشد.

تعرفه های تبلیغات در گوگل ادز چگونه است؟

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز بنا به نوع کسب و کار و رقابت بین مشتریان متفاوت است. ایجاد حساب در گوگل ادوردز و نمایش تبلیغات هزینه ای را در بر نمی گیرد اما برای کلیک بر روی تبلیغات هزینه دریافت می گردد. در این جا یک سیستم مزایده مانند برپاست. پیشنهادات مختلف رقبا در ازای هزینه کلیک بر یک کلمه کلیدی، میزان ارزش آن را مشخص می کند. این پیشنهادات بنا بر سود دهی حاصل از جذب کاربران آن کلمه مطرح می شوند و شما برای برنده شدن در رقابت بر سر آن کلمه، باید پیشنهاد خود را بالا ببرید.

MAX CPC

به حداکثر هزینه ای گفته می شود که صاحب کسب و کار حاضر است برای یک بار کلیک بر روی تبلیغ یا کلمات کلیدی پرداخت کند. MAX CPC برای هر عبارت کلیدی بسته به رقابت بر سر آن عبارت متغیر است.

مزایده در گوگل ادوردز به چه شکل است؟

برای بیان و توضیح این مطلب ابتدا باید AD Rank را توضیح دهیم. AD Rank به معنای رتبه ی آگهی است که بر اساس قیمت پیشنهادی برای هر کلیک و امتیاز گوگل به کیفیت تبلیغ شما تعیین می گردد.
نمایش و جایگاه تبلیغات شما به رتبه آن بستگی دارد. بعد از مشخص شدن جایگاه و رتبه بندی، هزینه ی واقعی به ازای هر کلیک، بر اساس هزینه ای که برای تبلیغ رتبه ی بعدی شما پیشنهاد شده مشخص می شود. در صورتی که شما تنها پیشنهاد را برای مزایده داده باشید، باید حداکثر مبلغ پیشنهادی خود را پرداخت کنید.

گوگل ماهانه چند مزایده برگزار می کند؟

موتور جست و جوی گوگل به شکلی طراحی شده که با هربار جست و جو که هر کاربر انجام می دهد، با اجرای یک مزایده موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی برای آن را مشخص کند. بنابراین هربار جست و جو توسط هر کاربر یک مزایده محسوب می شود و گوگل ماهانه میلیارد ها مزایده برگزار می کند.

چگونه در مزایده گوگل شرکت کنیم؟

با ثبت تبلیغات و کلمات کلیدی مرتبط در حساب گوگل ادوردز خود، می توانید در مزایده گوگل شرکت کنید. توجه داشته باشید که پیشنهاد شما برای حداکثر هزینه به ازای هر کلیک (maximum bid) و امتیاز کیفیت (Quality score) در نتیجه مزایده تاثیر به سزایی دارد.

Quality score یا امتیاز کیفیت چیست؟

معیاری است برای تعیین میزان ارتباط و مفید واقع شدن تبلیغات برای کاربران که گوگل از آن بهره می گیرد. امتیاز کیفیت نمره ای از 1 تا 10 است که نمره ی بالای آن بیانگر کیفیت بهتر و باعث بهبود جایگاه تبلیغات و کاهش هزینه ها می باشد. از موارد موثر بر آن می توان نرخ کلیک، ارتباط هر چه بیشتر کلمات کلیدی با تبلیغ و رضایت کاربر از صفحه ی فرود را نام برد.

AdGroupچیست؟

کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحات فرود می توانند در کمپین‌ها و ادگروپ‌های متفاوت قرار بگیرند. ایجاد کمپین های گوگل ادوردز با ساختار قوی، احتمال افزایش امتیاز کیفیت برای کلمات کلیدی شما را بهبود می بخشد. قرار دادن تمامی عبارات کلیدی در یک کمپین هوشمندانه نیست و بهتر است آن ها را با توجه به نوع، دسته بندی محصولات و اهداف تبلیغات مرتب کنید.

Ad position چیست؟

به جایگاهی که تبلیغ در صفحات نتایج گوگل کسب می کند Ad position می گویند و بر اساس حداکثر مبلغ پیشنهاد شده به ازای هر کلیک و Quality Score تعیین می شود.

maximum bid چیست؟

زمانی که شما تنها پیشنهاد یا پایین ترین پیشنهاد مزایده را داده باشید؛ بایستی حداکثر قیمتی که مشخص کرده اید را برای هر کلیک پرداخت کنید.