ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی چیست ؟

کارایی و تاریخچه ی ریپورتاژ آگهی به اواسط دهه 1940 باز می گردد. در آن زمان ، نویسندگان متن های کوتاهی را نوشته و در ستون هایی از مجلات و روزنامه ها به چاپ می رساندند . تا به امروز این نوع از تبلیغ ، پیشرفت بسیاری داشته و کاربرد بسیاری نیز دارد . در زبان انگلیسی تبلیغات رپورتاژ را با عبارت Advertorial می شناسند . دو کلمه Advertisement و Editorial با هم ترکیب شده و بیانگر ماهیت این نوع تبلیغات می باشد که از تلفیقی از محتوای نوشتاری و تبلیغاتی است. اما کلمه Reportage یک کلمه فرانسوی می باشد.

ریپورتاژ آگهی

حتما برای شما پیش آمده که وارد سایت های خبری و یا تفریحی بزرگ و معتبر شوید و تبلیغات و بنر هایی را در اطراف صفحه مشاهده کنید . این تبلیغات ممکن است به روش های مختلفی توجه شما را جلب کند . یکی به واسطه ی زیبایی و دیگری به واسطه ی تخفیف چشم گیر . تا آنجا که تبلیغ بودن آن ها به چشم نیاید . این تبلیغات همان ریپورتاژ آگهی ( رپورتاژ آگهی ) هستند.

تعریف ریپورتاژ آگهی

برای آن که بهتر با تعریف ریپورتاژ آگهی آشنا شوید ، توضیحی برای شما ارائه خواهیم داد . ریپورتاژ آگهی به آن معنی است که شما برای جذب بیشتر مشتری به سمت سایت و کسب و کار خود ، تبلیغی را در قالب یک مقاله ی خبری نوشته و اطلاعاتی را به صورت مختصر و مفید و به منظور آشنایی مخاطب با محصول و یا برند ، با رعایت به کار گیری کلمات کلیدی مناسب و با لینک سایت خود در سایت های خبری و تفریحی بزرگ و پر بازدید به نمایش می گذارید .

این کار به دریافت لینک های قوی ، فروش محصولات و کالا های شما از طریق جذب مشتری کمک شایانی خواهد کرد . چرا که یکی از بهترین راه های تبلیغات اینترنتی می باشد و مورد استفاده سایت ها و برند های بزرگ دنیاست . به دلیل بازدید بالای این سایت ها ، اعتماد مردم به آن ها و غیر مستقیم بودن تبلیغات ، تاثیر آن بر مخاطبین نیز بالا رفته و باعث اشتیاق آن ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آگهی و کارایی سایت خواهد شد .
یکی دیگر از مزایای این نوع آگهی ، مادام العمر بودن آن است . برخلاف دیگر روش های تبلیغات که نیاز به تمدید ماهانه و یا سالانه دارند ، ریپورتاژ آگهی یکبار برای همیشه روی سایت ها قرار گرفته و هیچگاه حذف نخواهد شد . بنابراین هم از نظر هزینه ای و هم از نظر اعتبار سایت تبلیغ کننده ، بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر از روش های دیگر است.

مزایای ریپورتاژ آگهی نسبت به روش های دیگر تبلیغات :

 1. ریپورتاژ وقتی در سایت های خبری و تفریحی ، و به صورت یک خبر درج می شود ، بیشتر اعتماد مخاطبین را به خود جذب خواهد کرد .
 2. ریپورتاژ در وب سایت خبر گذاری ها ، وب سایت های تفریحی و همچنین سایت های تخصصی پر بازدید قابلیت انتشار دارد .
 3. ریپورتاژ شما بصورت مادام العمر و همیشگی ، در وب سایت های انتخابی شما قرار گرفته و پاک نخواهد شد .
 4. قابلیت ایندکس شدن در موتور های جست و جو ، باعث می شود در زمان جست و جوی کلمات کلیدی مرتبط ، ریپورتاژ آگهی قابل رویت باشد.
 5. ریپورتاژ این امکان را به شما خواهد داد که چند لینک مناسب و موثر را بصورت دائمی و فالو ، ایجاد کنید .

فاکتور های تاثیر گذاری ریپورتاژ آگهی :

 1. برای ریپورتاژ آگهی خود ، یک متن جداگانه و اختصاصی تهیه کنید .
 2. متن ریپـــورتاژ آگهی خود را فقط در وب سایت هدف منتشر کنید .
 3. برای ریپورتاژ آگهی خود یک لینک داخلی به سایت منتشر کننده ی ریپورتاژ بسازید .
 4. یک عکس مرتبط که در آن از کلمه ی کلیدی هدف استفاده شده است ، تاثیر به سزایی دارد .
 5. برای نوشتن عنوان ریپورتاژ آگهی ، حتما از کلمه ی کلیدی استفاده کنید .
 6. برای ریپورتاژ آگهی خود ، لینک سازی کرده و آن را در شبکه های اجتماعی انتشار دهید .

  چگونه تاثیر ریپورتاژ آگهی خود بر مخاطب را بالا ببریم ؟

 تیتر تاثیر گذار

تیتر های جذاب و جدیدی را به کار بگیـــرید. زیرا تیتـــر می تواند به منزله یک چراغ پر نور ، توجه کاربران را بــه خــود جلــب کنــد. تیتـــر ریپورتاژ آگهی می تواند بین 130 تا 170 کلمه باشد اما حتما باید کلمه کلیدی را شامل شود .

تبلیغ غیر مستقیم

توجه کنید که ریپورتاژ آگهی شما باید به شکل یک خبر تهیه شود نه به شکل یک تبلیغ . هدف تبلیغاتی شما باید در لایه های زیرین این متن خبری پنهان شود تا مخاطب آن را بصورت یک مطلب مفید به ذهن بسپارد .

کلمات کلیدی

سعی کنید حداقل سه کلمه کلیدی را در متن ریپورتاژ آگهی به کار برده و به وب سایت خود لینک کنید. به نکاتی که در گذشته راجع به کلمات کلیدی و به کار گیری آن ها گفتیم ، دقت کنید و از تکرار بیش از حد بپرهیزید .

راه های ارتباطی

درست است که با لینک سازی ها و راه های ارتباطی که در متن ریپورتاژ آگهی ایجاد می کنید ، کاربران می توانند به راحتی به سمت شما هدایت شوند ؛ اما بهتر است کاملا واضح و دقیق، راه های ارتباطی را در متن نیز بیان کنید.

 رصد کردن رقبا

بهتر است برای بهبود و تاثیر گذاری بیشتر، قبل از تهیه ریپورتاژ آگهی خود ، ابتدا رقبای خود و ریپورتاژ هایی که تهیه کرده اند را بررسی کنید. این کار به شما فرصت به کار گیری نقاط قوت و شناسایی نقاط ضعف ریپورتاژ را می دهد.

چه وب سایتی را برای درج ریپورتاژ آگهی انتخاب کنیم؟

نکته ی بسیار مهم در ریپورتاژ آگهی انتخاب سایت مناسب برای تبلیغ است. این که شما چه هدفی از درج ریپورتاژ دارید ، می تواند در انتخاب سایت مناسب ، موثر باشد. برای مثال اگر هدف شما بالا رفتن رتبه گوگل می باشد ، ما به شما سایت های بزرگ خبری را پیشنهاد می کنیم . در صورتی که می خواهید فروش کالا ها و خدمات خود را بهبود ببخشید ، بهتر است از وب سایت هایی که برای چند ساعت آگهی شما را در صفحات اصلی نگه می دارند استفاده کنید.
فاکتور ها و گزینه های بسیاری برای انتخاب وب سایت منتشر دهنده ی ریپورتاژ وجود دارد که توضیح تمامی آن ها ، میسر نیست و برای آگاهی از آن ها می توانید با ما مشورت کنید؛ اما اکیدا توصیه می کنیم که از سایت های ازران قیمت استفاده نکنید زیرا در گوگل جایگاهی ندارند و اهمیت گوگل به سایت های بزرگ و قوی بیشتر است.